זמן עסקי » שכר מעצב גרפי ויתרונות בתחום

שכר מעצב גרפי ויתרונות בתחום

שכר מעצב גרפי

עיצוב גרפי הוא אחד התחומים החזקים ביותר בעולם הדיגיטלי, דווקא בגלל שיש לו כל כך הרבה ביקוש וכל כך הרבה תחרות. מעצבים גרפיים רבים נוטים לבדל את עצמם על מנת להבליט את כישוריהם הייחודיים ובכך להגדיל את הסיכויים ללקוחות יותר איכותיים. למה כדאי להיות מעצב גרפי ומהם היתרונות בכניסה לתחום?

להיות מעצב גרפי

אז מה זה אומר באמת להיות מעצב גרפי כיום? מעצב שכזה, הוא אחד שיוצר עיצובים ייחודיים ובלעדיים, נאמן לעצמו, מקורי וכישרוני כאחד, וכזה שלעולם לא יעתיק מאחרים אלא רק ישאב השראה ובמקרים מאוד מסוימים. מעצב הוא אחד שחי אומנות, חי את עולם הדיגיטל, ומשלב את שניהם ביחד באופן מאוד יעיל ומקצועי. כיום, תחום עיצוב הגרפי הוא תחום מאוד תחרותי ומבוקש, וקשה להיות בולט בתחום. לשם כך דרוש תיק עבודות מאוד מאוד עשיר, בכל מיני סגנונות, ניסיון רב, ובעיקר הרבה מאוד כישרון המעיד על עצמו.

תיק עבודות חזק של מעצב גרפי לרוב יכלול עיצובים מיוחדים ומקוריים, רעננים, חדשים, עדכניים ולא 5 שנים אחורה. כן, גם בתחום הזה, כמו בתחומים אחרים (כמו למשל בניית אתרים או קידום אתרים) קריטי להיות מעודכן בכל השינויים האחרונים על מנת לא להישאר מאחור. התחומים הללו משתנים כל יום, מאוד דינמיים, יש חידושים כל שבוע, ולכן חשוב להישאר בלופ.

מהם היתרונות בעולם העיצוב הגרפי?

היתרונות בעיצוב גרפי הם רבים. מעצב גרפי טוב יודע שגם בתור שכיר וגם בתור עצמאי, ככל שיש לך יותר ניסיון ומומחיות בתחום, כך השכר יהיה גבוה יותר, בעיקר בתור פרילנסר, שיכול לקבוע לעצמו את המחירים בהתאם לניסיון ואיננו תלוי בחברה שתקבע את שכרו. אבל זה מאוד תלוי בחברה עצמה, וכל אחד עושה את שיקוליו.

עולם העיצוב הגרפי הוא עולם מאוד מגוון, מעניין, בעל אפשרויות רבות ולקוחות רבים בעלי תחומים שונים, החל מתכשיטים, אופנה, קוסמטיקה, נדל"ן, עריכת דין, ועוד. יש אינסוף אפשרויות ונושאים שאפשר לעצב בשבילם, ובכך לפתוח את הראש גם לתחומים אחרים.

כמה מרוויח מעצב גרפי?

שכר של מעצב גרפי מתחיל יכול להתחיל מ-6,000 ש"ח כמעצב ג'וניור שרק מתחיל את דרכו, לאחר קורס או לימודים כלשהם. לאחר מכן, יצבור ניסיון ויוכל לדרוש מעט יותר. מעצב גרפי סיניור (בכיר) יוכל לדרוש כבר בין 9,000-11,000 וכן הלאה. מעצב גרפי עם וותק רב יוכל לדרוש אף יותר מכך, בין אם שכיר או עצמאי. כמובן שעצמאי ידרוש יותר בהתאם להוצאות פרילנסר.

כמו בכל תחום, השכר נמוך בהתחלה אך יכול לגדול מאוד ככל שהשנים יעברו וכך ליצור הכנסה נאה. מעצב גרפי בכיר יכול אף לדרוש 20,000 בחברה יציבה וקבועה, עם תיק עבודות עשיר, מגוון ובעיקר מרשים. יש לזכור שהדבר העיקרי והמדובר כאן הוא לא הניסיון – אלא יותר תיק העבודות. ככל שיש לך תיק עבודות יותר מרשים – כך האפשרויות ואף השכר יגדלו יותר.

מעצב גרפי הוא אחד שמאמין באומנות ובמה שהוא עושה, והוא אחד שיודע עד כמה הוא מוכשר ועד כמה הוא מוכן לעבוד קשה בשביל זה. אין ספק שזהו תחום מבוקש ותחרותי ויש להבליט את עצמך על מנת להגיע רחוק, אבל אם הכישרון שם, תיק העבודות לא ייפול מאחור וניתן יהיה להגיע לתוצאות מאוד מקצועיות ויפות לשביעות רצון הלקוחות, שבסופו של יום – הדבר הכי חשוב זה לעצב משהו שילווה אותם שנים רבות כמו לוגו, כרטיס ביקור, נייר מכתבים, דף נחיתה, פוסטים לרשתות החברתיות, והיד עוד נטויה.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות