זמן עסקי » בניית אתר בחינם – האם זה אפשרי

בניית אתר בחינם – האם זה אפשרי

בניית אתר בחינם

לבנות אתר לבד זה בהחלט אפשרי אם רוצים. בניית אתרים הפך להיות אחד התחומים הפופולריים ביותר כיום, מבלי שיש צורך בכלל בכתיבת קוד או ידע טכני מכל סוג שהוא. כל מי שמעוניין לבנות אתר יכול לעשות זאת בצורה מאוד פשוטה, וההליך איננו מסובך כלל – ברוכים הבאים ל-2022.

לבנות אתר לבד ובחינם

זה אולי נשמע לא מציאותי, אבל זה בהחלט כך. כיום, בשנת 2022 ובכלל כבר שנים רבות, מערכות ניהול התוכן המוכרות ביותר בעולם, וויקס ו-וורדפרס, מעניקות למשתמשים אפשרות לבנות אתר לבד. אין צורך להיעזר בהכרח בשירותיו של בונה אתרים מקצועי ולשלם לא מעט כסף על כך, אלא אם כן מדובר באתר תדמית או משהו יותר מורכב מאתר תוכן פשוט.

אז למה בעצם לבנות אתר לבד? יש לזה הרבה מאוד יתרונות אבל גם כמה חסרונות. היתרונות הם ברורים: חוסך הרבה מאוד כסף, למי שרק פתח עסק והשקיע את רוב כספו בעסק או בשירותים נוספים, איננו בהכרח מעוניין לשלם סכום נוסף על בניית אתר, ולכן או שיעדיף לפנות לבונה אתרים מקצועי על מנת לבנות דף נחיתה בלבד, או שיעדיף לבנות את האתר בעצמו, במידה ומדובר באתר פשוט ובייסיק למדי.

אין ספק שבניית אתר לבד חוסכת המון, אבל האם זה נכון לכל בעלי העסקים? לא בהכרח. ישנם בעלי עסקים שיעדיפו שירותים של גורם חיצוני, מאשר כל ההתעסקות והזמן שהם יבזבזו על בניית אתר, למידה דרך האינטרנט, יוטיוב, קורסים חינמיים וכל המידע העשיר שיש ברחבי האינטרנט. ויש המון. כל אחד ושיקוליו – אבל לבנות אתר בחינם כל אחד יכול עם מעט למידה ואין שום צורך בידע טכני כלשהו.

מה כדאי - לבנות לבד או לפנות לבונה אתרים?

זוהי שאלה מעניינת. כפי שציינו, כל אחד ושיקוליו. בעוד שבעל עסק מסוים יעדיף לבנות לבד, במידה ויש לו עסק פשוט לפירות וירקות למשל, או לאינסטלציה, או לאומנות, ואין לו יותר מדי תוכן באתר – בהחלט עדיף לנסות לבנות לבד. במידה והאתר מעט יותר מורכב ויש תקציב – בהחלט מומלץ לפנות אל בונה אתרים מקצועי.

ישנם כיום קורסים רבים המיועדים לתחום זה, למי שלא למד בניית אתרים מעולם כמו בעלי עסקים מסוימים שרוצים לבנות את האתר שלהם לבד ולהבין בתחום, או לבוני אתרים מתחילים שרוצים לשייף את כישוריהם והידע שלהם. אין צורך בידע טכני או ידע בכתיבת קוד, וכל אחד יכול ללמוד את הקורס. קורס בניית אתרים הוא אחד הקורסים היותר מבוקשים היום ומי שמתעניין במקצוע בהחלט יכול ללמוד ממנו המון.

אתם קודם כל צריכים להחליט באיזו פלטפורמה אתם מעוניינים לבנות את האתר שלכם, בוויקס או בוורדפרס. שתי הפלטפורמות מומלצות וידידותיות למשתמש, למרות שהרבה אתרים מקצועיים משתמשים כיום דווקא בוורדפרס. בקורס בניית אתרים תלמדו בעיקר על תבניות, איך מתחילים בכלל לבנות אתר, מהם הדברים העיקריים בהם צריך להתמקד כשבונים אתר, מה צריך לקחת בחשבון מבחינת קידום אתרים (SEO), קידום האתר בגוגל, תוכן האתר וכיוצא בזה, מילות מפתח, עיצוב האתר, טמפלטים, רספונסיביות למובייל, ועוד.

עולם בניית האתרים הוא עולם ומלואו, דינמי ומגוון מאוד, שכל יום רק משתדרג. חשוב להיות מעודכנים בכל מה שחדש בעולם הזה, בדיוק כמו בעולם העיצוב הגרפי, אחרת נשארים מאחור והאתרים יהיו מיושנים ולא בהתאם ל-2022. אין ספק שהתקדמנו המון מאז שהאינטרנט שוחרר לאוויר, כשפעם האתרים היו נכתבים בקוד HTML (ישנם אתרים שעד היום נכתבים בשפות). מי שרוצה אתר מקצועי ומורכב יוכל לפנות לבונה אתרים מקצועי ולקבל מענה על כל צרכיו, בעוד שאתר פשוט ובסיסי לא מצריך יותר מדי תוכן או התעסקות ולכן שווה לשקול למידה עצמית במקרה זה.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות